Kurs studencki intensywny - Intensiv Deutsch in...

Osoba dorosła
2 x 2899
Cena całkowita
5798
zapytaj
Kurs studencki intensywny - Intensiv...

Kurs studencki...

Długość pobytu:
Data wyjazdu:
16.07.2015
Data powrotu:
29.07.2015
Transport:
Autokar
Wyjazd z:
Berlin
Przyjazd do:
Berlin
Typ pokoju:
Miejsce W Pokoju
Wyżywienie:
Pełne wyżywienie
Udogodnienia:

Cena za uczestników:

Osoba dorosła
2 x 2899
Cena całkowita
5798
zapytaj

Inne oferty

Opis oferty

Opis
Wakacyjna Akademia Języka Niemieckiego Kurs języka niemieckiego Intensiv Deutsch in Berlin - kurs intensywny, 45 godzin lekcyjnych razem z ćwiczeniami praktycznymi.
Wiek uczestników
19-25 lat Berlin - najdynamiczniej rozwijające się miasto Europy oferuje wiele atrakcji dla licznie odwiedzających je młodych ludzi z całego świata. Kurs języka niemieckiego organizowany pod patronatem Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego w Opolu przy udziale Instytutu Dydaktyki Języka Niemieckiego Uniwersytetu Humboldta w Berlinie oraz Wydawnictwa LektorKlett z Poznania.
Atrakcje
Uczestnicy kursu zobaczą między innymi Bramę Brandenburską i Alexanderplatz. Poznają zbiory słynnych berlińskich muzeów oraz przykłady najnowszej architektury niemieckiej ze słynnym Sony-Center na Potsdamer Platz. Z wysokości kopuły Reichstagu zachwycać się będą wspaniałą panoramą miasta. W trakcie całodziennej wycieczki do Poczdamu podziwiać będą, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, zespół parkowo - pałacowy Sanssouci. To tylko najważniejsze ze zwiedzanych zabytków. Oprócz zwiedzania gry i zabawy sportowe, dyskoteki i spotkania z niemieckimi rówieśnikami, konkursy językowe z nagrodami. W ramach zajęć wszyscy uczestnicy, niezależnie od wybranego rodzaju kursu, biorą udział w projekcie "Deutsch mit Berlinern" polegającym na zastosowaniu poznanych słówek i prostych zwrotów językowych oraz ćwiczeniu w komunikowaniu się z Niemcami, tak aby przełamać blokadę językową i płynniej mówić po niemiecku. Cały program turystyczny i wyjazdy związane z realizacją projektu realizowane są środkami komunikacji miejskiej.
Program
45 godzin lekcyjnych razem z ćwiczeniami praktycznymi. Kurs przeznaczony dla tych, którzy chcą poszerzyć zdobyte już umiejętności językowe w stosunkowo krótkim czasie. Prowadzone zajęcia mają na celu nie tylko wyjaśnienie trudnych problemów gramatycznych, ale przede wszystkim rozwinięcie i utrwalenie najważniejszych umiejętności językowych, takich jak komunikowanie się w języku niemieckim, udział w dialogu i dyskusji, poprawa rozumienia ze słuchu, jak również pisanie prostych form użytkowych. Podczas zajęć z polskim lektorem i niemieckim nativ speakerem uczestnicy kursu biorą udział w projekcie językowym, który ma pomóc wyćwiczyć zdobyte umiejętności językowe, a szczególnie mówienie i reagowanie w prostych sytuacjach codziennych. Studenci uczestniczą w tych samych zajęciach językowych co uczestnicy obozu młodzieżowego, dodatkowo spotkania z niemieckim filmem i muzyką młodzieżową. Na zakończenie kursu istnieje możliwość zdania egzaminu ZERTIFIKAT DEUTSCH GOETHE INSTITUT poziom B1 i GOETHE ZERTIFIKAT poziom B2 po wcześniejszym teście sprawdzającym. Egzamin zostanie przeprowadzony pod warunkiem zgłoszenia się minimum 10 osób na dany poziom. Całkowity koszt egzaminu wynosi 100 EUR (płatne na miejscu w Berlinie).
Zakwaterowanie
Znakomicie położony, blisko centrum, a jednocześnie w spokojnej dzielnicy Lichtenberg, nowoczesny Hotel Kolumbus***. Dojazd tramwajem do serca Berlina - Alexanderplatz zajmuje zaledwie 15-20 minut. W okolicy centrum handlowe, ogólnodostępne place zabaw, boiska sportowe i tereny zielone. W hotelu znakomite warunki do prowadzenia zajęć językowych - liczne sale seminaryjne i klubowe. Pokoje 4-osobowe z łazienkami, łóżka piętrowe. W każdym pokoju telewizor z programami satelitarnymi. Bezprzewodowy internet dostępny za dodatkową odpłatnością - 8 EUR za 7 dni, na miejscu wypożyczalnia rowerów. Uczestnicy muszą zabrać ze sobą ręczniki.
Świadczenia
Zakwaterowanie: 12 noclegów.
Wyżywienie
całodzienne (3 posiłki). Pierwszy posiłek kolacja w dniu przyjazdu, ostatni obiad w dniu wyjazdu oraz kolacja w Polsce po przekroczeniu granicy w drodze powrotnej.
Transport
autokar z toaletą, klimatyzacją, DVD i barkiem lub mikrobus z klimatyzacją.
Ubezpieczenie
Signal Iduna S.A. Zajęcia z języka niemieckiego z polskimi lektorami i niemieckimi native - speakerami. Opieka pedagogiczna. Realizacja programu.
Uwagi
Cena nie obejmuje: dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży, opłat za komunikację miejską, biletów wstępu niezbędnych do realizacji programu turystycznego i obowiązującej od 2014r. opłaty miejskiej. Opłata obowiązkowa 100 EUR obejmuje bilety komunikacji miejskiej, bilety wstępu oraz opłatę miejską (wpłata w Berlinie u kierownika obozu). Dodatkowo zalecane kieszonkowe około 50 EUR + 40 EUR na ewentualny wyjazd na Tropikalną Wyspę. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja - 10 EUR (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody). Kwalifikacja uczestników do poszczególnych grup zaawansowania odbywa się na podstawie testu przeprowadzonego na początku kursu. Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 1700. Dojazd własny przyjazd do Berlina na godz. 18.00. Odbiór uczestnika przedostatniego dnia imprezy ok. godz.14.00.
Program fakultatywny
Wyjazd na wodne szaleństwa na Tropikalną Wyspę w Krausnick - największego wodnego parku rozrywki i wypoczynku w Europie. W hali o powierzchni 6,6 ha tropikalna roślinność, Morze Południowe z piaszczystą plażą, zjeżdżalnie wodne, wodospady. Wyjazd realizowany przy udziale minimum 10 osób, koszt około 40 EUR od osoby.
poleca: