Bilety lotnicze do Nowego Jorku

Nowy Jork

Nowy Jork/Stany Zjednoczone

 Linia lotnicza: Aer Lingus
 Sprzedaż: bezterminowo 
 Podróż: 01.11.2013 - 31.03.2014 
 Minimum pobytu: najbliższa niedziela od daty wylotu 
 Maksimum pobytu: 12 miesięcy 
 Zmiana biletu: 40 eur za odcinek plus różnica w taryfie 
 Zwrot biletu: niedozwolony 
 Ważność biletu: 12 miesięcy 
 Rodzaj biletu: w dwie strony 
 Cena całkowita od:
1599 zł 

Zarządzane przez Urząd Portowy Stanów Nowy Jork i New Jersey lotnisko im. Johna F. Kennedy’ego jest największym międzynarodowym lądowiskiem Stanów Zjednoczonych. Ulokowane w dzielnicy Queens na południowy wschód od centrum Nowego Jorku jest również główną bazą linii lotniczych JetBlue Airways oraz jednym z ważniejszych węzłów przesiadkowych linii Delta Air Lines i American Airlines.

Rocznie obsługuje około 46 milionów pasażerów, a także wykonuje ogromną liczbę 416 tysięcy operacji lotniczych. Głównym połączeniem z Europą jest relacja tego portu z brytyjskim London-Heathrow, krajową zaś komunikacja z Los Angeles. Dobry dojazd do lądowiska umożliwia jego lokalizacja przy autostradzie 678, jednak bardzo dogodny jest także transport autobusowy liniami Q3, Q6, Q7, Q10 lub B15 oraz kolejowy specjalnym pociągiem Air Train JFK.

Drugim, zaraz po lotnisku im. Johna F. Kennedy’ego, najruchliwszym i największym portem obsługującym nowojorską aglomerację jest Newark-Liberty. Międzynarodowe lądowisko położone jest 15 kilometrów w kierunku północno-zachodnim od centrum miasta, pomiędzy Newarkiem (któremu zawdzięcza swoją nazwę) i Elizabeth. Rocznie obsługuje około 33 milionów pasażerów, a dojazd do terminali jest równie wygodny jak w przypadku lotniska JFK. Obydwa lotniska współpracują z ogromną liczbą międzynarodowych przewoźników, którzy umożliwiają połączenia nie tylko krajowe, ale także z Europą, Azją, Afryką i Australią.

 

źródło: http://www.youtube.com/watch?v=58A6UU0YdmM

poleca:
Szukasz innych ofert? Zadzwoń! Pomożemy, doradzimy!
0 801 80 90 90 lub +48 22 551 32 32 lub bilety@empiktravel.pl